New York
× Anasayfa Keşfet Markalarımız Hakkımızda İletişim Bizden Haberler

New York
Hiç Uyumayan Şehir

Amerika Birleşik Devletlerinin en kalabalık alanlarından biri olan New York ticaret, finans, meyda, sanat, moda, araştırma, teknoloji, eğitim ve eğlence alanlarında yaptığı katkılar ile küresel kent olarak anılmaktadır.New York'da 170 ayrı dil konuşulmaktadır.Her üç kişiden biri ABD dışında bir ülke doğumludur.Yaklaşık 20 milyon nüfusu ile Amerika'da nüfus yoğunlugu en fazla olan şehirdir.New York birçok kültürel hareketin doğum yeridir.Bunlardan başlıcaları Edebiyat, Görsel sanatlarda ve müziktedir. 'Hiç Uyumayan Şehir' adını da ; 24 saat açık olan metrosu ve yoğun trafiği ile almıştır.

Central Park

Sayısız filme, bilindik dizilere konu olan Amerika’nın en ilgi gören şehri Central Park’ta neler yapılır diye merak ediyorsanız aradığınız tüm cevaplar burada. New York’un Manhattan bölgesinde yılda 25 milyon turiste ev sahipliği yapan muhteşem bir rota Central Park.

NewYork
Kültür ve Yaşam

New York’ta farklı kültürlerin bulunması mutfak kültürünü de etkilemiştir. Öyle ki buğun 20.000’den fazla restoran ve kafenin bulunduğu New York’ta Çin restoranlarından, Hint restoranlarına, Türk mutfağından İtalyan pizzalarına kadar bulmak ve tatmak mümkündür. Günün her saati açık bir restoran bulmak kuvvetli muhtemelken bu restoranlarda farklı kültürlerden gelmiş yüzlerce farklı insana rastlamanız da kaçınılmazdır. Bu anlamda ciddi bir kültürel melezlenmenin ve çeşitliliğin olduğu New York eğitim alanında da oldukça dikkat çekmektedir.

New York

Hiç Uyumayan Şehir

Kendinizi Amerikan filmlerinin içinde hissedebileceğiniz şehir New York City, Amerika Birleşik Devletleri'nin en kalabalık şehri ve dünyanın en kalabalık metropolitan alanlarından New York metropolitan bölgesinin merkezidir. Şehir; ticaret, finans, medya, sanat, moda, araştırma, teknoloji, eğitim ve eğlence sektöründe dünyaya önemli katkılar yaptığından dolayı ''küresel kent'' olarak anılmaktadır. Önemli bir uluslararası diplomasi merkezi olan kent, Birleşmiş Milletler Genel Merkezi'ne ev sahipliği yapar ve dünyanın kültür başkenti olarak tanımlanır.

Central Park

Amerika'nın en ünlü parkı olan Central Park, cazibesi ile yılda yaklaşık 25 milyon turist ağırlamaktadır. Burada, 120 farklı bitki türü, 26.000 den fazla ağaç, 25 kuş türü, 130 hayvan türü bulunmaktadır.

Kültür ve Yaşam

New York birçok Amerikan kültürel hareketinin de doğum yeridir. Edebiyat ve görsel sanatlarda Harlem Rönesansı, resimde soyut ekspresyonizm (New York Ekolü), müzikte hip hop, punk, salsa ve Tin Pan Alley bu hareketlerden bazılarıdır. 24 saat açık olan metrosu ve yoğun trafiğiyle "Hiç Uyumayan Şehir" adını almıştır.

Keşfedilecek Çok Yer Var